Cera wrażliwa – cechy i jak ją pielęgnować?

0
Cera wrażliwa – cechy i jak ją pielęgnować?

Z biegiem lat okazuje się, że coraz więcej osób zgłasza problemy alergiczne, miewa dolegliwości pokarmowe, ale także uskarża się na skórę wrażliwą. Na szczęście mnożą się nie tylko kłopoty, z którymi przychodzi nam się mierzyć wraz z rozwojem cywilizacji, ale również sposoby na ich rozwiązywanie. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam kilka z nich. Będzie można przeczytać wątki takie jak: cera wrażliwa czym się charakteryzuje, przyczyny posiadania takiego rodzaju cery, a także kosmetyki dedykowane osobom, które mierzą się z tym kłopotem na co dzień. Przeczytajcie koniecznie, a na pewno okaże się, że cera wrażliwa nie jest taka zła.

Cera wrażliwa – jak sprawdzić, czy taką mamy?

Rzeczywiście, pewnie byłoby tak, że gdybyśmy zrobiły ankietę wśród osób w różnym wieku, wiele z nich odpowiedziałoby, że posiada cechy skóry wrażliwej. Aby stwierdzić to jednoznacznie trzeba wiedzieć, jak sprawdzić, czy taką właśnie posiadamy. A będą o tym świadczyły różnego rodzaju dolegliwości. Częste zaczerwienienia w różnych okolicach, swędzenie, czy nawet lekkie opuchlizny – wszystko to może się nam przytrafić, gdy posiadamy cerę wrażliwą. Ponadto możemy odczuwać w okolicy twarzy uczycie nienaturalnego ciepła, napięcia czy też nadmierną reakcję na czynniki atmosferyczne. A mamy tu na myśli nie tylko temperaturę, ale również wiatr czy opady. Taka nadwrażliwość może pojawić się u nas na co dzień, ale też w okresie wakacyjnym, kiedy podróżujemy i zmieniamy środowisko, w którym przebywamy na co dzień. Jeśli rozpoznajecie u siebie objawy, o których była mowa powyżej, możecie zrobić sobie domowy test, dzięki któremu będziecie miały pewność, czy cera wrażliwa dotyczy właśnie Was.

Cera wrażliwa – gdzie szukać przyczyn?

Przyczyn posiadania skóry wrażliwej może być kilka. Najczęściej odpowiedzialne za nią są czynniki zewnętrzne, które bezpośrednio ją podrażniają. Mamy tu na myśli zmiany temperatury, podmuchy wiatru, czy nawet opady deszczu. Cera wrażliwa objawia się jednak również wtedy, gdy zaniedbujemy się od wewnątrz. Wszystko w naszym organizmie jest przecież skrzętnie połączone ze sobą. Pamiętajmy więc, by unikać stresu, panować nad wybuchami złości, prowadzić zdrowy styl życia – przy tym dobrze się odżywiać i unikać używek. Niekiedy możemy rozpatrywać, czy dana w naszym przypadku cera wrażliwa nie jest wynikiem alergii.

Kremy do cery wrażliwej
Cera wrażliwa – możesz o nią zadbać używając m. in. odpowiednich kremów z ebutik.pl

Skóra wrażliwa – przykładowy schemat pielęgnacji

Pielęgnacja cery wrażliwej to bardzo złożony proces, dlatego trzeba wiedzieć, jak wykonać go poprawnie.

  • Demakijaż – pielęgnację skóry wrażliwej zaczynamy już wieczorem od bardzo dokładnego oczyszczenia jej z kosmetyków kolorowych za pomocą na przykład płynu micelarnego. Pamiętaj, by wykonywać tę czynność delikatnie i cierpliwie.
  • Oczyszczanie – pogłębiamy demakijaż z pomocą na przykład kosmetyków w formie pudru.
  • Tonizowanie – pocieramy skórę wacikiem nasączonym tonikiem, dzięki czemu staje się ona świeża i bardziej promienna.
  • Kremowanie – na noc najlepiej wybrać krem natłuszczający i bardzo bogaty w składniki mineralne. W nocy bowiem nasza skóra jest w stanie wchłonąć ich najwięcej. Unikajmy kosmetyków zawierających alkohol i substancje zapachowe, aby zminimalizować ryzyko podrażnienia. Krem wklepuj cierpliwie nie tylko w skórę twarzy, ale również szyi i dekoltu.
  • Peeling – wykonujemy go raz na jakiś czas, góra dwa razy w tygodniu. Najlepiej wybierać kosmetyki do cery wrażliwej

Kosmetyki do pielęgnacji cery wrażliwej

W poprzednim akapicie liznęłyśmy już tematu cera wrażliwa kosmetyki, ale teraz chciałabym go Was przybliżyć jeszcze bardziej. Kiedy mówimy cera wrażliwa składniki aktywne powinny być tokiem myślenia, który będzie się nam nasuwał automatycznie. Dzięki temu będziemy miały szansę wykonać cały zabieg pielęgnacji poprawnie. Czym one właściwie są? Na przykład alantoina wykazuje działanie przyspieszające gojenie się ran, ale także regenerujące. Pantenol czy mocznik odpowiadają za odpowiednie nawilżenie naszej skóry. Ceramidy zabezpieczają skórę przed utratą wody. Aloes posiada natomiast właściwości kojące. Wiele z tych nazw brzmi obco, jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę ze świadomą pielęgnacją skóry wrażliwej, ale warto się z nimi oswoić.

Zaopatrz się w ebutik.pl – będzie taniej

Jak zauważyłyście, skóra wrażliwa potrzebuje wielu kosmetyków do prawidłowo wykonywanej pielęgnacji. Wiele z nich zawiera składniki, które są unikalne. W związku z tym ich cena pomnożona razy pięć czy sześć przy początkowych zakupach, może nas delikatnie zniechęcić do odpowiedniego zadbania o siebie. A to błąd, ponieważ jest to jedyna droga do odczucia ulgi. Wszystkie kosmetyki, których będziecie potrzebować, by o siebie zadbać, znajdziecie w sklepie internetowym ebutik.pl. Tam też możecie liczyć na korzystne ceny, a przy okazji zrobić zakupy odzieżowe – dla siebie i całej rodziny. Zajrzyjcie koniecznie. A zanim kupicie kosmetyki, wykonajcie test. Test jest bardzo prosty. Wystarczy, że szpatułką ze sztucznego tworzywa przeciągniecie po skórze, najlepiej po policzku. Jeśli jesteście właścicielkami skóry wrażliwej, w tej okolicy natychmiast zaobserwujemy zaczerwienienie lub obrzmienie.

Przeczytaj również: Modny biustonosz – jaki warto kupić?

Sprawdź: Najwygodniejsze bluzy damskie – jakie modele wybierać?