Samodzielne farbowanie włosów w domu – ważne rady

0
Samodzielne farbowanie włosów w domu – ważne rady

W dobie szalejącego na świecie koronawirusa udanie się do fryzjera może być naprawdę trudnym wyzwaniem. Dlatego właśnie warto wziąć sprawy w swoje ręce i postawić na samodzielne farbowanie włosów w domu. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Chcesz ustrzec się przed kolorystyczną katastrofą? Zebraliśmy dla ciebie najważniejsze rady, dzięki którym przekonasz się, że samodzielne nakładanie farby na włosy nie musi być trudnym wyzwaniem.

Samodzielne farbowanie włosów, choć początkowo może wydawać się trudne, jednak ma w sobie wiele zalet, które z pewnością doceni każda fanka zadbanego wyglądu. Z pewnością jest to oszczędność pieniędzy. W salonie za zabieg farbowania włosów zapłacisz dużo więcej niż wydasz na zakup farby oraz przyrządów do jej nakładania. Jeśli wdrożysz się w samą technikę wykonania koloryzacji, oszczędzisz również czas.

Dlaczego samodzielne farbowanie włosów to dobry pomysł?

Zmiana koloru włosów czy pokrycie farbą siwizny to przede wszystkim bardzo praktyczna umiejętność, która może przydać się podczas wielu okazji. Dlatego czas ograniczonego dostępu do salonów fryzjerskich jest znakomitą okazją do nauczenia się nowe formy dbania o siebie, która być może pozostanie z Tobą na dłużej. Przy odrobinie biegłości w nakładaniu farby oraz dobieraniu jej właściwego odcienia możesz uzyskać efekt więcej niż zadowalający. Zobacz również: maseczki ochronne.

Jak wybrać farbę?

Kwestia doboru odpowiedniego odcienia jest bardzo istotną kwestią. W jaki sposób dobierać odpowiedni preparat, by nie zaliczyć spektakularnej porażki? Barwa farby powinna być dobrana do karnacji oraz twojego naturalnego koloru włosów. Dla kobiet o jasnej cerze odpowiednie będą chłodne kolory. Panie, które mają ciemniejszą karnację mogą sięgać po ciepłe odcienie farb do włosów, np. złociste odcienie brązów.
na rynku jest obecnie wiele preparatów różniących się od siebie trwałością. Jeśli interesuje cię szybki i krótki efekt, postaw na szamponetkę, która spłucze się z włosów zazwyczaj po ok. 6 myciach głowy. Trwalsze od niej są szampony koloryzujące. Nadają się one również do pokrywania lekkiej siwizny i utrzymują swój kolor przez półtora miesiąca. Jeśli chodzi o trwałe zmiany kolorów, tu konieczny jest zakup farby na bazie amoniaku, które precyzyjnie i na długo pokrywają włosy.

Farbowanie włosów w domu krok po kroku

Samodzielne farbowanie włosów nie jest trudne, nie wymaga też specjalistycznego sprzętu. Przed rozpoczęciem nakładania farby na włosy konieczne jest przeprowadzenie testu uczuleniowego, dzięki któremu można sprawdzić, czy nie mamy alergii na dany preparat. Jeśli po nałożeniu na skórę farby zaczynamy odczuwać rosnące podrażnienie skóry, to znak, że trzeba będzie się z nią pożegnać. Koniecznie należy przeczytać całą instrukcję, tak by wiedzieć dokładnie, jak powinien przebiegać proces nakładania farby na włosy.

Nakładanie farby powinno odbywać się w dobrze wentylowanym i odpornym na zaplamienie pomieszczeniu (najlepsza do tego będzie łazienka). Do farbowania załóż bluzkę, z którą potem bez żalu się rozstaniesz (w trakcie farbowania ryzyko zachlapania siebie i otoczenia jest naprawdę duże). Farbowanie włosów w domu powinno odbywać się w rękawiczkach. Nakładanie preparatu powinno zaczynamy od odrostów blisko skóry głowy, następnie przechodzimy do dalszych partii włosów. Farbę nakładamy pędzelkiem. Zawsze postępujemy zgodnie z instrukcją i trzymamy preparat na włosach dokładnie tyle, ile napisał na opakowaniu producent. Po odczekaniu zamierzonego czasu dokładnie spłukujemy włosy letnią wodą. Po zmyciu resztek farby konieczne jest nałożenie specjalnej odżywki, która zregeneruje nadwyrężone farbowaniem włosy. Warto również zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych, które mają działanie regeneracyjne, ale również pomagają utrzymać kolor na włosach przez dłuższy czas.

Preparaty do samodzielnego farbowania włosów na eButik.pl

Jeśli szukasz miejsca w sieci, w którym znajdziesz wszystkie preparaty niezbędne do tego, by w domowym zaciszu zmienić kolor swoich włosów. Zanim zaczniesz działania kosmetyczne, zgromadź w jednym miejscu wszystkie potrzebne przedmioty, by nie szukać potem nerwowo farby czy pędzla. Wszystkie przedmioty niezbędne do wykonania zabiegu farbowania w domu znajdziemy w drogeriach internetowych, np. na eButik.pl. Znajdziemy tam najciekawsze kolory farb od sprawdzonych marek, np. Marion, Joanna czy Verona. Obok trwałych farb dających modny efekt znajdziesz tam odżywki wspierające długie zachowanie intensywnego koloru czy maski tonujące. Wśród drogeryjnych propozycji znajdziesz również rozjaśniacze, szampony koloryzujące i płukanki. Obok środków do farbowania możesz dorzucić do swojego zamówienia produkty do maskowania odrostów oraz bezpieczne henny do włosów.

Samodzielne farbowanie włosów w domu może być naprawdę przyjemną przygodą! Obecna sytuacja na świecie zachęca do nowych aktywności, również w dziedzinie pielęgnacji. Wykorzystaj czas kwarantanny na nabranie nowych umiejętności i przetestuj domową wersję salonu fryzjerskiego. Być może odkryjesz w sobie nowy talent!