Perfumy – wszystko, co chciałybyście o nich wiedzieć!

0
Perfumy – wszystko, co chciałybyście o nich wiedzieć!

W przeciwieństwie do wielu innych kosmetyków w opakowaniu perfum nie ma ulotki z instrukcją obsługi. Skąd więc mamy wiedzieć jak najlepiej działa perfumy, jak bardzo są trwałe czy chociażby gdzie najlepiej je rozpylić?
Lato niedługo się skończy, tak więc na pewno za miesiąc lub dwa wrócisz do swoich ulubionych „zimowych” perfum. Większość z nas na zimę wybiera zapachy słodkie, pralinkowe, wręcz ciepłe, natomiast latem kobiety zmieniają rodzaj słodyczy-latem duże powodzenie mają wonie morskie, owocowe czy kwiatowe.
Tyle słowem wstępu. Pora poznać sekrety perfum.

Przepiękny zapach przez cały dzień

Na pewno często zastanawiasz się, co robić aby zapach twoich ulubionych perfum pozostał z Tobą na dłużej. Nie Ty jedna. Wiele kobiet mam ten sam problem. Odpowiedź jest jednak prosta -wystarczy używać kosmetyków do ciała tej samej linii zapachowej, co perfumy-mgiełki, kremy, balsamy do ciała-oto jedne z niewielu takich kosmetyków, które często bywają dopełnieniem perfum. Tworzenie bazy pod perfumy, np. smarowanie balsamem rak i nóg powoduje, że zapach staje się trwalszy, ale nie intensywniejszy. Nie ma więc obawy, że będziesz pachnieć, jakbyś wylała na siebie cały flakon perfum. Pamiętaj także, że jeśli chodzi o same aromaty, to najmniej trwałe są perfumy czy wodę toaletowe z domieszka tzw. morskiej nuty. Zawarty tam wetiwer jest mniej trwały niż inne składniki perfum, np. piżmo.

Jak aplikować perfumy?

Wiele kobiet zastanawia się, czy lepiej używać perfum na gołe ciało, czy jednak już na ubrania. Okazuje się że to dopiero w kontakcie ze skóra perfumy ożywają, ponieważ ciepło ciała „rozgrzewa” je i wzmacnia ich zapach. Ponadto po spryskaniu perfumami skóry zapach wchodzi w reakcję z naszą skóra wobec czego każdy człowiek spryskany tymi samymi perfumami będzie pachniał nieco inaczej. Wiąże się to z następną kwestią dotycząca perfum, nad która zastanawiają się kobiety. Dlaczego zapach pachnie inaczej na jej koleżance a na niej samej już zupełnie inaczej? Otóż to także wiąże się z chemia ludzkiego ciała. Skóra każdego człowieka ma nieco inny skład chemiczny, za który odpowiada np. dieta, ponadto ważne jest również jaki masz typ skóry. Tak więc baza samego zapachu zostaje niezmieniona, nasza skora jedynie wydobywa niektóre składniki a inne zagłusza.

Przetestuj zanim kupisz

Ważne jest również, aby odpowiednio przetestować perfumy w drogerii zanim je kupisz. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli po obejrzeniu wielu perfum i powąchaniu ich wybierzesz sobie te, które najbardziej Ci odpowiadają i spryskasz się nimi, a następnie ponosisz przez resztę dnia. Bardzo ważne jest,aby dobrze się czuć z naszymi perfumami, ponieważ maja nam one dodawać pewności siebie, a ich używanie ma sprawiać na radość.;) Także nie bój się prosić o próbki zapachu do domu. I pamiętaj by użyć go po kąpieli-odkryjesz wtedy wszystkie tajemnice zapachu. By zapach utrzymywał się na Twoim ciele dłużej możesz spryskać-oprócz nadgarstków i rejonów za uszami- kark tuz pod włosami. Włosy sprawiają,że miejsce to jest ciepłe, co wzmacnia zapach a każdy ruch głowy roznosi zapach wokół. To daje naprawdę niesamowity efekt!

Czy perfumy mogą się przeterminować?

Oprócz tego okazuje się, że perfumy jednak posiadają datę ważności! Najlepiej, zużyła je w ciągu trzech do sześciu miesięcy od otwarcia buteleczki, ponieważ ulatniają się z nich alkohol i aldehydy(czyli organiczne składniki perfum), a zapach staje się coraz bardziej chemiczny. Jeśli jednak chcesz przedłużyć życie perfum i wiesz,ze nie będziesz ich już często używała schowaj je do plastikowego woreczka, następnie do lodówki-jest to świetny sposób na to,by zachowały one świeżość przez kilka miesięcy więcej.