Czy warto kupować w drogerii online?

0
Czy warto kupować w drogerii online?

Niewątpliwie, powstaje dzisiaj coraz więcej drogerii. Wiele z nich posiada własne budynki, są to zwykle te największe drogerie. Inne sklepy kosmetyczne obecne są w dużych galeriach handlowych. Jednakże, od kilku lat wielu klientów zamiast chodzić do drogerii, woli kupować kosmetyki w sklepach kosmetycznych prowadzących działalność w internecie.

Dlaczego drogeria?

drogeria online
drogeria online

Przed podjęciem decyzji, czy lepszym miejscem na zakupy jest drogeria online, czy może jednak zwyczajna drogeria, trzeba się zastanowić, dlaczego w ogóle warto robić zakupy w drogerii? Dzisiaj kosmetyki można również bez trudu kupić w wielu innych miejscach. Często duży wybór kosmetyków jest chociażby w wielobranżowych marketach. W takiej sytuacji można kupić kosmetyki podczas regularnych zakupów żywności.

Niemniej jednak, sklep kosmetyczny z całą pewnością dysponuje jednak zdecydowanie szerszym asortymentem. W markecie nigdy nie uda się znaleźć wszystkich kosmetyków. Nie ma możliwości dokonania kompleksowych zakupów kosmetycznych poza drogerią. Jednorazowe zakupy w sklepie kosmetycznym dają natomiast możliwość skompletowania wszelkiego rodzaju produktów kosmetycznych, takich jak kosmetyki do makijażu, do mycia ciała, ale również kremy, czy perfumy.

Ponadto, warto również zauważyć, że bardzo często perfumeria internetowa czy też naziemna okazuje się być tańsza od innego rodzaju sklepów. Z pewnością dla osób korzystających z wielu rodzajów kosmetyków cena jest niezwykle ważna, gdyż nawet niewielkie oszczędności na pojedynczych produktach ostatecznie, przy większych zakupach, zapewniają bardzo dużą oszczędność.

Dlaczego internet?

Nie ma więc wątpliwości, że sklep kosmetyczny jest najlepszym miejscem do tego, aby kupować kosmetyki. Pozostaje teraz już tylko kwestia tego, czy lepszy jest klasyczny sklep kosmetyczny, czy może drogeria online. Decyzja ostatecznie jest kwestią indywidualną i zależy od preferencji poszczególnych klientów. Niemniej jednak, jest kilka argumentów, które przemawiają za korzystaniem ze sklepów internetowych. Bez wątpienia jednak, perfumeria internetowa nie jest również pozbawiona wad.

Ceny w drogeriach online

Jak już wspomniano, dla wielu klientów ceny kosmetyków są wręcz kwestią priorytetową. Generalnie, ceny w drogeriach są korzystniejsze niż w innych sklepach, wydaje się jednak, że drogeria online wypada pod tym względem jeszcze lepiej niż zwykła drogeria. Oczywiście, zależy to też często od konkretnego sklepu kosmetycznego, niemniej jednak ogólnie jest taka tendencja, że w sieci można zrobić zdecydowanie tańsze zakupy.

Niskie ceny w drogeriach internetowych to konsekwencja mniejszych kosztów prowadzenia tego typu drogerii. Dlaczego jest to tańsze? Niewątpliwie, właściciel drogerii naziemnej jest zobowiązany do opłacania czynszu za wynajem lokalu, czy też w ogóle do zakupu lokalu. Koszty w tym przypadku mogą być bardzo duże, zwłaszcza, jeśli lokalizacja lokalu jest atrakcyjna. Jeśli natomiast nie jest atrakcyjna, co prawda można oszczędzić na cenie lokalu, jednak trzeba też liczyć się z mniejszą liczbą klientów. Perfumeria internetowa bardzo często posiada jedynie niewielkie biuro, do którego sprowadza się tylko najpopularniejsze produkty. Czasami nie ma tam nawet takich produktów, gdyż sklep kosmetyczny działający online nieraz w ogóle nie magazynuje towaru.

Dostępność towarów w drogerii online

Jak wspomniano, sklep kosmetyczny, jeśli nie prowadzi działalności naziemnej, może nawet nie dysponować magazynem. Czy oznacza to, że w takich sklepach wybór towarów jest mały? Wręcz przeciwnie, przeważnie jest on nawet większy, niż w którejkolwiek z tradycyjnych drogerii. Jak to jest jednak możliwe?

Tajemnica tkwi w sposobie działalności sklepów internetowych, które podpisują specjalne umowy z hurtowniami. Polega to na tym, że sklep kosmetyczny zajmuje się sprzedażą produktów, jednak magazynowaniem towaru i dostarczaniem go do klientów zajmuje się hurtownia. Na tej umowie zyskują z całą pewnością obie strony, gdyż drogeria online oszczędza na magazynowaniu produktów, a hurtownia zwiększa sprzedaż, nie musząc się przy tym zajmować w ogóle marketingiem. Ponadto, zadowolony jest też klient, który może zamówić w drogerii dowolny produkt, który najpóźniej w ciągu kilku dni do niego dotrze.

Co można kupić w drogerii online?

Oczywiście, w drogerii przede wszystkim kupić można kosmetyki. Nie bez powodu drogeria online nazywana jest często po prostu sklepem kosmetycznym. Drogeria, która chce odnieść sukces musi oferować swoim klientom pełny asortyment kosmetyków .Każdego rodzaju kosmetyk musi być bez przerwy dostępny w sprzedaży. Ponadto, zwykle w drogeriach dostępne są kosmetyki w bardzo różnych wariantach cenowych .Chodzi o to, aby z oferty mógł skorzystać każdy, niezależnie od zasobności portfela. Dlatego też, w sklepie kosmetycznym nie może zabraknąć kosmetyków od mniej znanych producentów, jak i od tych najbardziej renomowanych.

Warto również zauważyć, że coraz popularniejsze jest poszerzanie ofert przez drogerie o produkty nie będące kosmetykami. Przede wszystkim chodzi tutaj o żywność, zwłaszcza tę ekologiczną.

LEAVE A REPLY