Czy warto kupować kosmetyki w sieci?

0
Czy warto kupować kosmetyki w sieci?

Obecnie kosmetyki dostępne są w niezwykle wielu miejscach. W każdym sklepie wielobranżowym można dostać przynajmniej te najbardziej potrzebne kosmetyki. Co ciekawe, zakupy kosmetyków można również robić bez wychodzenia z domu. Który sposób jest jednak tym najlepszym? Gdzie można dostać najlepsze kosmetyk i to w najniższych cenach? Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając miejsce zakupów?

Kosmetyki z drogerii

Niewątpliwie, pierwszą myślą towarzyszącą konieczności zakupu kosmetyków jest drogeria. Sklep kosmetyczny to najczęściej miejsce, w którym wybór kosmetyków jest największy. Nic w tym dziwnego, bo przecież jeżeli dajmy na to perfumeria internetowa specjalizuje się w sprzedaży perfum, to wiadomo że ich wybór będzie tam większy, niż w sklepie, który sprzedaje dziesiątki różnych produktów. Trzeba jednak oczywiście pamiętać, że nie każdy sklep kosmetyczny ma tak samo bogatą ofertę.

Oferta w sieci i w sklepach stacjonarnych

kosmetyki online
Kosmetyki

Drogeria online wydaje się powoli przewyższać popularnością sklepy kosmetyczne nie działające w sieci. Z całą pewnością wynika to między innymi z kwestii tego, jak duży wybór kosmetyków jest w poszczególnych sklepach. Chodzi o to, że po prostu w sieci najczęściej jest on nieco większy. Rzecz jasna, bywa różnie, gdyż w internecie są również niewielkie drogerie, które specjalizują się na przykład tylko w jednego rodzaju kosmetykach. Zdarza się, że perfumeria internetowa nie sprzeda nic oprócz perfum. Czasami nawet wybór rodzajów tego jednego, określonego produktu jest niewielki. Mowa tutaj chociażby o luksusowych perfumeriach, które oferują swoim klientom jedynie najdroższe kosmetyki.

Generalnie jednak, jeśli klientowi zależy na dużym wyborze kosmetyków, powinien korzystać z drogerii online. Warto zauważyć, że nawet jeśli w danej drogerii nie znajdzie on poszukiwanego kosmetyku, to jeszcze nic straconego. W sieci jest mnóstwo sklepów kosmetycznych, więc na pewno w którymś z nich będzie dostępny poszukiwany produkt. Jeśli nie robi się zakupów przez internet, lecz w normalnych sklepach, problem z wyborem jest nieco większy. Jeśli poszukiwania danego kosmetyku w konkretnej drogerii zakończą się porażką, ażeby sprawdzić w innym sklepie, trzeba poświecić na to dużo czasu i wysiłku. W internecie wystarczy kilak minut, aby sprawdzić asortyment nawet kilkunastu sklepów kosmetycznych.

Dlaczego oferta drogerii online jest tak bogata?

Wydaje się, że tajemnicą szerokiej oferty drogerii online jest brak konieczności magazynowania towarów. Większość drogerii dysponuje magazynami, jednak są one niewielkie i znajduje się w nich co najwyżej kilka produktów, które są przez klientów kupowane najczęściej. Reszta przeważnie czeka w hurtowni, z której sprowadzana jest dopiero wtedy, kiedy do sklepu wpłynie konkretne zamówienie. W takiej sytuacji sklep kosmetyczny zamawia z hurtowni produkt i wysyła go do klienta. Nie trzeba wtedy wydawać pieniędzy na duży magazyn, ponadto nie trzeba się też martwić tym, że część produktów nie zostanie sprzedana. Sklep bowiem nie płaci za żadne produkty, które nie zostaną zamówione. Minusem takiego rozwiązania jest na pewno relatywnie długi czas dostawy produktów. Zanim sklep kosmetyczny zamówi produkt z hurtowni i go dostanie może minąć nawet kilka dni. Później natomiast trzeba wysłać produkt do klienta, co również zabiera nieco czasu. Oczywiście, kosmetyki to produkty, których zwykle nikt nie potrzebuje z dnia na dzień, więc oczekiwanie nie jest aż tak uciążliwe. Niemniej jednak, im szybciej można dostarczyć produkt, tym lepiej.

Dlatego też, coraz więcej drogerii online, jak i w ogóle sklepów internetowych, nie zamawia produktów w hurtowni dla siebie, lecz od razu dla klienta. Chodzi o to, że oszczędza się czas potrzebny zwykle na dowiezienie produktów z hurtowni do siedziby firmy, gdyż są one dostarczane bezpośrednio do klientów, którzy zamówili dany towar.

Skąd się biorą niskie ceny?

Warto się z pewnością zastanowić, dlaczego właściwie, internetowy sklep kosmetyczny ma tak bogatą ofertę? Czemu sklepy naziemne pod tym względem ustępują tym internetowym? Wydaje się, że jest to przede wszystkim kwestia kosztów prowadzenia działalności. Prowadzenie jakiegokolwiek sklepu internetowego, czy to z kosmetykami, czy też z czymkolwiek innym, jest po prostu dużo tańsze, niż prowadzenie tradycyjnego sklepu. Oszczędzając na wydatkach związanych z prowadzeniem sklepu można sprzedawać produkty z nieco niższą marżą i i tak wychodzić na tym zdecydowanie na plus.

Co można kupić w sklepie kosmetycznym?

sklep kosmetycznyJak sama nazwa wskazuje, sklep kosmetyczny ma do zaoferowania przede wszystkim kosmetyki. Niemniej jednak, oprócz szerokiej gamy kosmetyków, w drogeriach coraz częściej pojawiają się również inne rzeczy. Między innymi, drogeria online umożliwia również zakup środków czyszczących. Zdarza się, że w ofercie sklepu kosmetycznego znajduje się również na przykład biżuteria. Normą natomiast powoli staje się możliwość zakupienia żywności w sklepie kosmetycznym. Oczywiście, jej wybór nie jest jednak aż tak duży, jak wybór kosmetyków.

LEAVE A REPLY