Skórki – jak o nie zadbać?

0
Skórki – jak o nie zadbać?

Niektórzy mają fart – kształtne paznokcie w otoczeniu ładnych skórek. Dobrze wyglądające dłonie i paznokcie chciałby mieć jednak każdy, ale tym mniej obdarzonym przez naturę pozostaje znalezienie sposobu na skuteczny manicure i pedicure.

Cążki do skórek?

cążki do skórek
Cążki do skórek

Tradycyjnym sposobem, któremu większość poddaje się przez lata dla uzyskania ładnych paznokci, jest pozbywanie się skórek za pomocą różnego rodzaju przyrządów. Procedura jest znana: moczenie w ciepłej wodzie w celu zmiękczenia skórek, podważenie i odsunięcie ich od płytki paznokcia, a następnie wycinanie cążkami lub nożyczkami.

Przy mniejszej zręczności czy nie najlepszym narzędziu, wokół paznokcia pojawiają się nieestetyczne zadziory, drobne ranki, a czasami dość bolesne okaleczenia. Bywa, iż manicure jest wykonywany zbyt głęboko, co powoduje narastanie, zgrubienie i pękanie skórek. W takich sytuacjach można sobie pomóc stosując płyn do usuwania skórek.

Sprawne usuwanie skórek

Płyn do skórek ma za zadanie zmiękczyć je, co pozwala na ich późniejsze bezproblemowe usunięcie. W przypadku bardzo delikatnych skórek preparat może zadziałać nawet w taki sposób, że zupełnie je rozpuści.

Drogeria ebutik.pl – tam kupisz produkty do skórek

Przed rozpoczęciem zabiegu należy przygotować wszystkie potrzebne akcesoria – kosmetyki, preparaty i narzędzia, a także usunąć pozostałości lakieru do paznokci. Kolejne kroki będą wyglądać następująco:
– na czyste skórki nakładamy płyn do skórek. Ma on zazwyczaj w swoim składzie wodorotlenek sodu lub potasu, a niektóre specyfiki zawierają składniki o właściwościach ścierających. Zasadniczo zadaniem płynu do skórek jest zmiękczenie najbliższych okolic płytki paznokcia, aby ułatwić usunięcie lub usunąć otaczające go skórki. Po jego użyciu skóra wokół paznokci pozostaje gładka, a same paznokcie uzyskują wyraźny i regularny kontur. Opakowania z płynem do usuwania skórek posiadają specjalne aplikatory, które umożliwiają nałożenie preparatu bardzo precyzyjnie. Niektóre z płynów można również nakładać na płytkę paznokcia

Następne kroki

płyn do skórek powinien pozostać na miejscu zgodnie ze wskazaniem producenta. Czasami jest to zaledwie 15 – 30 sekund, a czasami 2- 3 minuty. Wszystko zależy od właściwości preparatu. Te wymagające dłuższego czasu zawierają czasami dodatkowo substancje odżywcze, które potrzebują dłuższej chwili, aby móc właściwie zadziałać. W związku z różnym składem i działaniem preparatu zawsze należy czytać instrukcje na opakowaniach, aby niepotrzebnie nie przetrzymać preparatu zbyt długo – może to wysuszyć i osłabić paznokcie
– po upływie zalecanego czasu skórki należy lekko odsunąć patyczkiem, a następnie usunąć je wraz z płynem. Najlepiej zrobić to wacikiem, ponieważ pozwoli to na dokładne pozbycie się resztek skórek. Potem ręce trzeba dokładnie umyć ciepłą wodą z mydłem. Jeśli zauważymy jakieś drobne pozostałości, można dla poprawy efektu ponownie użyć patyczka.

W przypadku bardzo twardych i opornych na działanie preparatu skórek, trzeba posłużyć się dodatkowo cążkami lub nożyczkami, aby je ostatecznie usunąć. Skórki jednak powinny być na tyle miękkie, aby zabieg przebiegał bez ich uszkodzenia.

Co pomiędzy zabiegami?

odżywka do paznokci
Odżywka do paznokci

Manicure i pedicure wykonujemy średnio raz na tydzień, o paznokcie i skórki warto jednak dbać każdego dnia. Nasze dłonie będą wtedy nie tylko pięknie wyglądały, ale same zabiegi staną się o wiele łatwiejsze.

W codziennej pielęgnacji pomocne mogą być różnego typu kosmetyki – drogeria ebutik.pl oferuje Wam różne produkty. Do jednych z nich należą kremy do pielęgnacji skórek. Ich regularne stosowanie pomaga wygładzić okolice paznokcia i zapobiega narastaniu skórek, co zapobiega ich twardnieniu, a czasami bardzo bolesnemu pękaniu.

Krem do skórek zawiera najczęściej składniki pomagające w intensywnym odżywianiu skóry. Może to być np. olej arganowy, pantenol, sok z aloesu, masło shea, gliceryna, kwas hialuronowy, czy też witaminy A i E. Wszystkie te substancje mają dobroczynny wpływ nie tylko na kondycje skórek, ale również samych paznokci – stają się one wytrzymałe oraz elastyczne, co zapobiega ich rozdwajaniu się i łamaniu.

Olejki do paznokci

O skórki i paznokcie można także dbać stosując oleje i olejki do paznokci. One również oferują wspaniałe właściwości pielęgnacyjne – nawilżają, regenerują, odżywiają oraz wzmacniają. Są prawdziwym ratunkiem dla wysuszonych skórek, które wchłaniają go błyskawicznie i poprawiają swój wygląd. Olejki do paznokci i skórek tworzą na powierzchni tłustą powłokę, która zapobiega utracie wody i ich wysuszaniu się.

Wybierając kosmetyki, zwracajmy dużą uwagę na ich skład. Ważne są substancje sprzyjające odżywianiu oraz regeneracji skórek i paznokci, ale równie ważne jest, aby kosmetyki nie zawierały np. szkodliwego formaldehydu, toluenu czy dbp.

Skórki: najważniejsza jest konsekwencja i systematyczność

W pielęgnacji skórek najbardziej liczy się konsekwencja. Aby nie zarastały one nadmiernie paznokci, nie twardniały i nie pękały, należy systematycznie smarować je kremem, a na noc warto natłuszczać je kilkoma kroplami olejku. Dzięki systematycznej pielęgnacji i umiejętnie zrobionemu zabiegowi, nasze paznokcie będą zawsze piękne. Drogeria ebutik.pl pozwoli zadbać Wam o piękne ręce!

LEAVE A REPLY