Odżywki, lakiery, kremy, olejki – kompleksowa pielęgnacja paznokci

0
Odżywki, lakiery, kremy, olejki – kompleksowa pielęgnacja paznokci

Paznokcie tylko wtedy wyglądają pięknie, kiedy są odpowiednio wypielęgnowane i zadbane. Jeżeli zaczynają pojawiać się problemy, każdy powinien mieć świadomość, że łamaniu się paznokci czy rozdwajaniu można bez problemu zapobiec, stosując dobre odżywki do paznokci. To dzięki nim paznokcie będą wyglądały elegancko, a jednocześnie sprawią, że każda osoba, niezależnie od wieku i płci, będzie usatysfakcjonowana. Sprawdźcie jaka powinna wyglądać kompleksowa pielęgnacja paznokci.

Pielęgnacja paznokci

Do bardzo skutecznych sposobów dotyczących pielęgnacji paznokci można zaliczyć na przykład olejowanie. Użyte do niego olejki sprawiają, że paznokcie z jednej strony stają się znacznie bardziej elastyczne i nawilżone, z drugiej natomiast są zdecydowanie mocniejsze, bardziej sprężyste, błyszczące i optycznie dłuższe.

pielęgnacja paznokci - drogeria ebutik.pl
Pielęgnacja paznokci

Dobre odżywki do paznokci powinny być używane systematycznie, ponieważ tylko dzięki temu paznokcie będą na bieżąco pielęgnowane. Nie wolno dopuszczać do tego, żeby stały się kruche, zbyt miękkie i łamliwe, gdyż trudno będzie wówczas zastosować właściwy manicure. Dobre odżywki do paznokci, kremy czy żele mogą przygotować bazę pod nałożenie lakieru, a jednocześnie uchronią płytkę paznokci przed przebarwieniami.

Wybór dobrych odżywek do paznokci zależy przede wszystkim od oczekiwań oraz potrzeb, ponieważ zawierają one różnorodne, cenne komponenty. Dobre odżywki do paznokci, które w swoim składzie posiadają wapń i keratynę, doskonale sprawdzą się, jeżeli będzie potrzebna odbudowa paznokci. Zawarte w dobrych odżywkach do paznokci ceramidy, krzemionka i żelazo spowodują wzrost paznokci, natomiast dobre odżywki do paznokci posiadające w swoim składzie witaminy E, F, C oraz B7 ułatwią uporanie się z łamliwością paznokci oraz ich przesuszeniem. Diamentowy pył i proteiny jedwabiu przyczynią się do utwardzenia płytki paznokci.

Dobre odżywki do paznokci to takie, które wyróżniają się dużą skutecznością działania, ponieważ zawierają wiele cenionych, naturalnych składników. Są to między innymi oleje, proteiny czy witaminy.

Lakiery hybrydowe

Wiele kobiet, niezależnie od wieku, lubi mieć pomalowane paznokcie, ponieważ uważają, że tylko wtedy mają zadbane i wypielęgnowane paznokcie. Nawet małe dziewczynki namawiają mamy, żeby okazjonalnie czy w czasie wakacji pozwoliły im na pomalowanie paznokci. Lakierów jest bardzo dużo, jednak współcześnie największym powodzeniem cieszy się lakier hybrydowy do paznokci.

Lakier hybrydowy do paznokci
Lakier hybrydowy do paznokci

Lakier hybrydowy do paznokci posiada tę niekwestionowaną zaletę, że jest bardzo trwały i utrzymuje się na paznokciach nawet do trzech tygodni. Warto jednocześnie podkreślić, że nie odpryskuje, a co więcej, jest odporny na zarysowania. Technika nakładania lakieru hybrydowego do paznokci jest taka sama jak w przypadku innych lakierów, jednak trzeba go utrwalić za pomocą lampy UV lub lampy LED. Ogromna różnorodność kolorów sprawia, że lakier hybrydowy do paznokci posiada dużo zwolenniczek, ponieważ mają one wiele możliwości wyboru. Lakier hybrydowy do paznokci występuje w ponad dwustu odcieniach kolorystycznych.

Odżywki, kremy i olejki

W czasie pielęgnacji paznokci niezbędna jest odżywka do usuwania skórek na przykład w postaci żelu. Odżywka do usuwania skórek z jednej strony posiada właściwości zmiękczające, z drugiej natomiast doskonale nawilża zarówno skórki, jak i paznokcie. Zadaniem odżywki jest zapobieganie ponownemu odrastaniu skórek. Jest to możliwe dzięki unikatowym właściwościom. Odżywka do usuwania skórek wyróżnia się tym, że działa bardzo szybko, skutecznie redukuje skórki, a jednocześnie nawilża płytkę paznokcia.

Odżywka do usuwania skórek posiada w swoim składzie naturalne komponenty, a do najważniejszych z nich należą chociażby witaminy. To dzięki nim paznokcie są doskonale nawilżone i odżywione. Ich płytka jest gładka i błyszcząca, co świadczy o tym, że są zdrowe, wypielęgnowane i zadbane. Odżywka do usuwania skórek to kompleksowa pielęgnacja. Skutecznie zapewnia ochronę przed nadmiernym wysuszaniem się paznokci i skórek, a poza tym zapobiega rozdwajaniu się paznokci. Dzięki takiej kompleksowej pielęgnacji nawet suche i zniszczone skórki odzyskają blask, staną się aksamitne i wzmocnione, a przede wszystkim będą doskonale odżywione i nawilżone, niezależnie od pory roku.

Niektóre odżywki do usuwania skórek są wzbogacane osiemnastokaratowym złotem (Sally Hansen 18K Gold Cuticle Eraser), a stosowanie jest wyjątkowo proste. Wystarczy wmasować preparat w skórki, odsunąć je delikatnie za pomocą końcówki i zmyć odżywkę.

Nie ulega wątpliwości, że przeznaczone do pielęgnacji paznokci preparaty, takie jak dobre odżywki do paznokci czy odżywki do usuwania skórek posiadają liczne właściwości regenerujące, zmiękczające, bakteriobójcze oraz wzmacniające. Dzięki ich pozytywnemu działaniu pielęgnacja paznokci z jednej strony jest przyjemna, z drugiej natomiast przynosi długotrwałe, znakomite efekty. Ogromną rolę odgrywają poza tym inne, przeznaczone do pielęgnacji paznokci preparaty, jak chociażby kremy, olejki, płyny czy żele. Ich ogromna różnorodność sprawia, że wybór jest bardzo duży i dlatego osiąganie doskonałych rezultatów jest po prostu w zasięgu ręki. Drogeria ebutik.pl oferuje Wam doskonałe produkty do dbania o ręce.

LEAVE A REPLY